All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ outdoor playground rubber flooring ] match 159 Products.
CN-S01 Strong and more durable unique locking factory spu basketball court flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Blue Or You Can Customize |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
CN-S01 RoHS and Waterproof and Soundproof Silicon Polyurea Basketball Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 8-10years |
No Toxicity and No Smell and Convenient to Construction SPU Basketball Sports Flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Warranty: | 8-10years |
ITTF CN-S01 Basketball Court Flooring and High Quanlity Waterproof Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
CN-S04-C Cryatal Wear-resisting Layer Basketball Flooring for School
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
| Color: | Red Or Wood Color Or You Can Customize |
Plastic 13mm Synthetic Running Track Weather Resistance sandwich system
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm International Standard Thickness, Or Thickness Can Customize |
| Environmental Protection Level: | E1 |
Athletic PU Running Track Tartan Plastic Runway Sports Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Tartan Plastic Runway Athletic PU Running Track Sports Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Sports Flooring Athletic PU Running Track Tartan Plastic Runway
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Shock Absorption and Reduce the Injuries to Ankles,Joints and Ligaments SPU Basketball Court Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |

