All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ outdoor playground rubber flooring ] match 159 Products.
RoHS Basketball Court Polyurethane Wooden Texture Pattern
| Game:: | Basketball, Badminton, Table Tennis, Etc |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
| Application:: | Sports Court, Sports Playground |
Sandwich system IAAF certified Athletic Sports Field Flooring Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm, Or Customize According To Request |
|---|---|
| Feature:: | UV Resistant/Anti-skidding, Cushion Rebounce |
| Color: | Red, Green, Blue, Customized, Red Or Customized |
IAAF Synthetic Athletic Sports Flooring Sandwich Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm, Or Customize According To Request |
|---|---|
| Feature:: | Durable/UV Resistant/Anti-skidding |
| Colour: | Red,Green,Blue, Etc |
Synthetic PU Running Track Thermal Insulation Plastic Runway Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
CE Polyurethane Running Track 13mm Synthetic Jogging Track Runway Flooring
| Game:: | Sports Flooring |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >40% |
SPU High Quality and Durable and Flame Retardant Level 1 Basketball Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 8-10years |
0.53 Sliding Friction Coefficient SPU Basketball Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Warranty: | 5years |
Professional Flexility and Excellent Wear Resistance and Decorative Floor Function Basketball Flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Warranty: | 5 Years |
CN-S04 Crystal Basketball Court Flooring and Waterproof and Soundproof
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |
0.9mm Vertical Deformation and High Rebound and Soundproof and 1.4mpa Tensile Strength Silicon PU Basketball flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Color: | Red Or You Can Customize |

