All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ outdoor playground rubber flooring ] match 159 Products.
Anti UV PU Running Track Recycled SBR Rubber Wear Resistance Runway Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Water Resistance Wooden Crystal Basketball Flooring Anti Slide
| Thickness: | 8mm |
|---|---|
| Color: | Dark Blue,blue,Green |
| Application: | Sports Playground |
Artificial Grass Infilling IAAF Running Track Epdm Rubber Granules Green Color
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Customize |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
Anti Noise Rubber Gym Mats Square Shape Anti Vibration
| Color:: | Black With EPDM Granules |
|---|---|
| Feature :: | Anti-Vibration |
| Name :: | Rubber Gym Mats |
Outdoor Synthetic Basketball Court Flooring Silicon PU
| Game:: | Basketball Court Flooring |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
| Certificate:: | ITF, IAAF |
Anti Noise Rubber Gym Mats Square Shape Anti Vibration
| Color: | Pink With Epdm Granules |
|---|---|
| Feature: | Anti-vibration |
| Name: | Rubber Gym Mats |
CN-S01 Silicon PU Outdoor Basketball Flooring 150 Tensile Elongation For School
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |
Silicon PU Outdoor Athletic Flooring 95 Compression Recovery Rate For School
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |
Outdoor Stadium Running Track , ISO9001 EPDM Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Anti Spikes PU Runway Flooring UV Proof
| Product Name: | Anti UV And Anti-Spikes PU Runway Flooring |
|---|---|
| Shock Absorption Rate,%: | 38.9 |
| Vertical Deformation,mm: | 1.74 |

