All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ jogging track colored epdm ] match 42 Products.
Anti UV Color Lasting EPDM Rubber Granules
| Color:: | Blue, Red,Yellow, Purple, Green, Various Bright Colors |
|---|---|
| Material:: | Ethylene-propylene- Diene-terpolymer Rubber |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-2.5mm, 1-3mm. 2-4mm, Per Request |
Green Synthetic Rubber Flooring Soundproof With EPDM Granules
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Single Component Polyurethane Gravel Binder EPDM SBR Binder
| Product Name:: | PU Binder, Polyurethane Binder, PU Glue, PU Adhesive |
|---|---|
| Application:: | PU Binder For Running Track And Playground Flooring |
| Type:: | EPDM PU Binder, SBR PU Binder |
Wet Pour EPDM Rubber Gym Flooring Blue Rubber Granules
| Product Name:: | EPDM Flooring,EPDM Rubber Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | PU Binder: EPDM=1:6 |
| Usage:: | Exercise Field, Playground, Sports Field, Fitness Field |
EPDM Rubber Flooring , Blue Outdoor Playground Rubber Flooring
| Material:: | EPDM Granules And PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1 : 5.5 Or 1 : 6 |
| Lead Time:: | 7-10 Days |
School Sandwich System Running Track Shock Absorption Runway Flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
IAAF Synthetic Running Track All Weather Thermal Insulation runway flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
Plastic 13mm Synthetic Running Track Weather Resistance sandwich system
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm International Standard Thickness, Or Thickness Can Customize |
| Environmental Protection Level: | E1 |
Green Polyurethane Binder Rubber Granules Anti UV For Playground
| Color: | Red,Green,Blue, And So On, Can Check Colour Chart |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-3mm,2-4mm,customized |
| Function: | Flooring Decoration, Safety Protection |
Anti UV Colorful Rubber Pellets For Playground 1.5mm EPDM Rubber Flooring
| Color:: | Various Bright Colors |
|---|---|
| Standard Sizes:: | 0.5 - 1.5 Mm, 1.0 - 2.0 Mm, 1.0 - 2.5 Mm, 1.0 - 4.0 Mm, 1.0 - 3.5 Mm |
| Soluble Heavy Metal: | No Check Out |

