All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ weather resistant running track ] match 269 Products.
Resilient Rubber Sport Court Flooring With Buffering Cushion And Acrylic Topcoat Layer
| Material: | SPU Acrylic |
|---|---|
| Color: | Green/red/blue/gray/purple |
| Thickness: | 3mm-10mm |
5mm Thick Silicon PU Basketball Sports Court Athletic Flooring
| Material: | Silicon PU, Silicon Polyurethane, SPU Coating |
|---|---|
| Application: | Tennis, Basketball, Badminton, Volleyball, Etc |
| Structure:: | Primer, Cushion Layer, Strengthen Layer, Topcoat Layer |
Cement Asphalt Base Silicon Polyurea Tennis Sports Flooring For School
| Color: | Light Blue And Red And Green Or You Can Customize |
|---|---|
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
| Value Of Rebound,%: | 86 |
Moving EPDM Flooring Colloidal Particles Single Component Glue Mixing Paving
| Color: | Red Green Or Customize |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.4 |
| The Springback Value: | 25mm |
TB-002T Buffer Layer Soundproof and High Rebound SPU Tennis Sports Flooring
| Packaging Details: | Pack in barrel/pallet |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 15 work days after your deposit |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
75Slid Friction for SPU Tennis Sports Flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Water Permeability: | 0mm/min |
| Color: | Blue Or You Can Customize |
853% Elongation at Break CN-S02 SPU Tennis Sports Flooring for School
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Warranty: | 5 Years |
No Bubble and No Peeling and No Discoloration CN-S02 Silicon PU Flooring and High Rebound
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Color: | Red Or You Can Customize |
CN-S02 Silicon PU and Non Toxic High Rebound and 64 Slid Friction Tennis Court Flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |
2.1Mpa Tensile Strength and 850 Elongation at Break And 0.047 Wearability Silicon PU Flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |

