All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ outdoor playground rubber flooring ] match 159 Products.
Transparent Crumb Rubber Polyurethane Binder One Component PU Binder
| Product Name:: | PU Adhesive, Polyurethane Binder, PU Glue |
|---|---|
| Bonding Function:: | Bonding With SBR Or EPDM |
| Application:: | PU Binder For Running Track And Playground Flooring |
Green Polyurethane Binder Rubber Granules Anti UV For Playground
| Color: | Red,Green,Blue, And So On, Can Check Colour Chart |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-3mm,2-4mm,customized |
| Function: | Flooring Decoration, Safety Protection |
Red Green Epdm Rubber Crumb Sports Playground And Artificial Grass Infilling
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Etc, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 Or 1:5.5 |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-4mm, 0.5-2.5mm, 2-4mm, Customized |
Playing Field Wet Pour Rubber Granules Resilient Surfacing Material
| Color:: | Red, Blue, Organge, Gren, Various Colors |
|---|---|
| Function:: | Color Decoration, Safety Protect |
| Standard Sizes:: | 0.5mm-5.0mm, 1-4mm, 0.5-1mm.1-2mm.2-4mm.3-5mm, 0.5-1mm 1-2mm 2-4mm 3-5mm, Customized |
EPDM Polyurethane Glue PU Adhesive Crumb Rubber Polyurethane Binder
| Product Name:: | PU Binder, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
|---|---|
| Application:: | Kids Playground Flooring, Running Track, Sports Flooring |
| Bonding Function:: | Strong Adhesion, Good Bonding |
EPDM PU Binder SBR Binder Crumb Rubber Polyurethane Binder
| Bonding Function:: | Strong Adhesion, Good Bonding |
|---|---|
| Application:: | Kids Playground Flooring, Running Track, Sports Flooring |
| Product Name:: | PU Binder, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
Artificial Grass Synthetic Turf Infilling Epdm Rubber Granules Non Toxic
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Etc, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-4mm, 0.5-2.5mm, 2-4mm, Customized |
Full PUR Outdoor Athletic Rubber Running Track IAAF Certificate All-Weather
| Thickness:: | 13mm, Or Customize Per Request |
|---|---|
| Color: | Red,green,blue,Customized,Red Or Customized |
| Feature:: | UV Resistant, Anti-skidding, Shock Absorption |
Wet Pour EPDM Crumb Flooring Rubber Polyurethane Binder PU Binder
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Application:: | Construction |
ITF Indoor Tennis Court Flooring , Green Tennis Court Synthetic Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |

