All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ outdoor playground rubber flooring ] match 159 Products.
Kids Playground Outdoor Playground Mats ISO14001 Non Toxic
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU:EPDM = 1kg:5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Outdoor Red EPDM Rubber Flooring Oxidation Resistance Colorful
| Material: | EPDM |
|---|---|
| Shock Absorption Rate: | >35% |
| Standard Sizes: | 0.5-1.5mm, 0.5-2.5mm, 1-3mm, 2-4mm |
Amusement Park EPDM Rubber Flooring High Wear Resistance
| Material: | EPDM Granules And PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio: | PU Binder :EPDM Granule=1:5.5or 1:6 |
| Color: | Green,Blue,Red,Yellow,Black. |
Silicon Polyurethane Basketball Rubber Flooring Waterproof Wear Resistant
| Material: | Silicon PU, SPU, Silicon Polyurethane |
|---|---|
| Application: | School Playground, Stadium, Gym Flooring |
| Color: | Red, Green, Blue, Various Bright Colours For Choose |
Bright Color Silicon Polyurethane Tennis Rubber Flooring Wear Resistant UV Resistant
| Material: | Silicon PU, SPU, Silicon Polyurethane |
|---|---|
| Application: | School Playground, Stadium, Gym Flooring |
| Color: | Red, Green, Blue, Various Bright Colours For Choose |
Silicon Polyurethane Tennis Sports Rubber Flooring Blue Green Color
| Material: | Silicon PU, SPU, Silicon Polyurethane |
|---|---|
| Application: | School Playground, Stadium, Gym Flooring |
| Color: | Red, Green, Blue, Various Bright Colours For Choose |
Anti Static EPDM Rubber Flooring , ISO Child Safe Outdoor Flooring
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Play Park Rubber Flooring Ozone Resistant Anti UV
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
Runway Community Epdm Rubber Flooring Anti Erosion Alkali Resistant
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Customize |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
Playground Rubber Running Track 13mm Thickness For Outdoor
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |

