All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ isss tennis court acrylic surface ] match 163 Products.
Waterproof Coating Acrylic Paint SPU Flooring For Professional Tennis Court
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Value Of Rebound: | 88% |
CN-S01 Silicon PU Tennis Synthetic Acrylic Flooring 26 Springback For School
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Warranty: | 5 Years |
Good Performance Silicon PU Tennis Court
| Materials: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Vertical Deformation: | 2.3mm |
CN-S02 Silicon PU Tennis Court Flooring with 0mm/Min Water Permeability
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |
Shock Absorption Tennis Court Synthetic Flooring Waterproof Resilient
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |
ITF Certification Outdoor / Indoor Spu Flooring Durable For Tennis Court
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/blue/green/gray |
| Thickness: | 3mm-10mm |
RoHS Outdoor Sports Court Flooring Water Resistant Non Toxic Tennis Court Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
Red SPU Acrylic Tennis Sports Flooring Waterproof Anti Slip
| Color: | Different Kinds Of Colors Or You Can Customize |
|---|---|
| Value Of Rebound,%: | 82 |
| Impact Absorption,%: | 8 |
Resilient Rubber Sport Court Flooring With Buffering Cushion And Acrylic Topcoat Layer
| Material: | SPU Acrylic |
|---|---|
| Color: | Green/red/blue/gray/purple |
| Thickness: | 3mm-10mm |
SPU Tennis Sports Flooring No Bubble
| Elongation At Break: | 857 |
|---|---|
| Tensile Strength Mpa: | 3.2 |
| Wearability(750g/500r): | 0.035 |

