All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ isss tennis court acrylic surface ] match 163 Products.
Buffering 1.12MPa Tennis Court Flooring Silicon Polyurethane
| Game:: | Tennis |
|---|---|
| The Tensile Strength:: | 1.12MPa |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
Rubber Outdoor Tennis Court Flooring 1.12MPa No Discoloration
| Game:: | Tennis |
|---|---|
| The Tensile Strength:: | 1.12MPa |
| Transport Package:: | Barrels And Pallets |
ITF Indoor Tennis Court Flooring , Green Tennis Court Synthetic Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
Anti Slip High Performance Cushion Rebounce Safety Protection Acrylic Painting Tennis Court Flooring
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Elongation At Break: | 857% |
Green Indoor Tennis Court Flooring Thermal Insulation
| Game:: | Tennis |
|---|---|
| Thickness:: | 5mm |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
Silicon Polyurethane Tennis Court Flooring ISO9001 Anti Slide
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Specification:: | Weight Of Each Barrel: 30kg/barrel |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
ITF Indoor Badminton Court Flooring , 5mm Acrylic Surface Badminton Court
| Game:: | Tennis |
|---|---|
| Thickness:: | 5mm |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
ITF Silicon PU Acrylic Tennis Court Flooring Non Toxic Not Fade Anti Slide
| Color: | Green,blue Or You Can Customize |
|---|---|
| Application: | School Stadium Gymnasiums |
| Value Of Rebound ,%: | 85 |
Outdoor Spu Acrylic Cushion Tennis Court Non Aging
| Color: | Blue Or You Can Customize |
|---|---|
| Value Of Rebound: | 82 |
| Impact Absorption: | 7 |
Spu Tennis Court Flooring Weatherable Waterproof Soundproof
| Color: | Blue Or You Can Customize |
|---|---|
| Materials: | Silicon Polyurea |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |

