All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ iaaf athletic running track ] match 263 Products.
Playground Crumb Rubber Polyurethane Binder Colorless PU Binder For Rubber Tiles
| Product Name:: | Factory Directly Supply PU Binder |
|---|---|
| Bonding Function:: | Bonding With SBR Or EPDM For Playground Or Running Track Flooring Surfacing |
| Raw Materials:: | MDI, Polyether, Etc |
Liquid Crumb Rubber Polyurethane Binder EPDM Granules Playground Flooring
| Material Structure:: | 200kg/Barrel / 250kg/Barrel |
|---|---|
| The Springback Value:: | 26mm |
| Application:: | Commercial Residential Building |
Artificial Grass Synthetic Turf Infilling Epdm Rubber Granules Non Toxic
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Etc, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-4mm, 0.5-2.5mm, 2-4mm, Customized |
Green Color Competitive Price Atrificial Turf Infilling Epdm Rubber Granules
| Color:: | Various Bright Colors For Choose, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 Or 1:5.5 |
| Function:: | Safety Protection, Color Decoration, Noise Reduce |
3mm Acrylic Outdoor Volleyball Court Flooring Silicone PU Cushion
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857% |
| Rebound Value:: | 88% |
Tennis Court Synthetic Sports Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
Green Tennis Court Acrylic Surface
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
RoHS Outdoor Sports Court Flooring Water Resistant Non Toxic Tennis Court Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
ITF Certification Outdoor / Indoor Spu Flooring Durable For Tennis Court
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/blue/green/gray |
| Thickness: | 3mm-10mm |
High Rebounce Acrylic Coating All Weather Use Tennis Court Sports Flooring With Itf
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Elongation At Break: | 857% |

