All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ blue outdoor playground rubber flooring ] match 115 Products.
EPDM Rubber Flooring , Blue Outdoor Playground Rubber Flooring
| Material:: | EPDM Granules And PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1 : 5.5 Or 1 : 6 |
| Lead Time:: | 7-10 Days |
Blue Outdoor Playground Rubber Mats Wet Pour EPDM Granules
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Anti Slip Outdoor Playground PU binder EPDM Wet Pour Rubber Flooring
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Playground Outdoor EPDM Rubber Flooring Thermal Insulation Colorful
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 8%-20%, Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
EPDM Rubber Flooring ISO Outdoor Playground Rubber Mats
| Product Name:: | EPDM Rubber Flooring,EPDM Granules Flooring, |
|---|---|
| Product Structure::: | Mixing With PU Binder And Paving On Ground |
| Usage:: | Playground, Sports Field, Fitness Field |
Play Park Rubber Flooring Ozone Resistant Anti UV
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
Outdoor Professional EPDM Rubber Flooring For Fitness / Exercise Playground
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Compression Recovery Rate: | 98.5% |
UV Resistant EPDM Rubber Flooring 2mm Child Safe Outdoor Flooring
| Product Name:: | EPDM Flooring,EPDM Rubber Flooring,playground Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | PU Binder And EPDM Pour In Place |
| Application:: | Rubber Playground, Running Track, Jogging Track |
2.0Mpa Rubber Tiles Outdoor Playground Anti Slip ISO14001
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Children Playground Flooring EPDM Rubber Granules Bright Color
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Customize |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |

