All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ blue outdoor playground rubber flooring ] match 115 Products.
IAAF Synthetic Running Track All Weather Thermal Insulation runway flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
Outdoor Synthetic Basketball Court Flooring Silicon PU
| Game:: | Basketball Court Flooring |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
| Certificate:: | ITF, IAAF |
Artificial Grass Infilling IAAF Running Track Epdm Rubber Granules Green Color
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Customize |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
High Rebound Crystal Basketball Flooring Waterproof Soundproof Anti UV
| Color: | Red ,green ,blue Or You Can Customize |
|---|---|
| Application: | School Stadium And Gymnasiums |
| Thickness: | 8mm Or You Can Customize |
SPU High Tensile Elongation CN-S01 Basketball Flooring Anti Slide 8mm
| Color: | Blue Or You Can Customize |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 92 |
| Flame Retardant Level: | Level1 |
Anti Spikes PU Runway Flooring UV Proof
| Product Name: | Anti UV And Anti-Spikes PU Runway Flooring |
|---|---|
| Shock Absorption Rate,%: | 38.9 |
| Vertical Deformation,mm: | 1.74 |
Outdoor Stadium Running Track , ISO9001 EPDM Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
CN-S05H 9mm Spikes Running PU Runway Flooring Anti Skiding
| Color: | Red,green Yellow,and Blue |
|---|---|
| Shock Absorption Rate: | 39.3 |
| Tensile Strength: | 0.62mpa |
Anti Spike Colorful Jogging Track PU Running Track With Iaaf Certificate
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate,%: | 38.9-40.1 |
IAAF Synthetic Rubber Running Track Anti Skidding PU Binder and EPDM Granules Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |

