All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ blue outdoor playground rubber flooring ] match 115 Products.
EPDM Granule Red PU Running Track Full Pour Polyurethane Binder
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
13mm EPDM Granules Sandwich PU Athletic Running Track Soundproof
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm International Standard Thickness, Or Customize |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
13mm EPDM Granules Sandwich PU Running Track For Gym And Stadium
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm International Standard Thickness, Or Customize |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
13mm Sandwich Athletic Running Track Waterproof Soundproof Anti Slip
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
13mm Laaf Synthetic PU Running Track Shock Absorption Anti Slide
| Material: | PU |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Color: | Red/Green/Blue/yellow |

