All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ rubber acrylic tennis court ] match 65 Products.
Rubber Acrylic Tennis Court Flooring Cushion Rebound
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
Rubber Outdoor Tennis Court Flooring 1.12MPa No Discoloration
| Game:: | Tennis |
|---|---|
| The Tensile Strength:: | 1.12MPa |
| Transport Package:: | Barrels And Pallets |
Tennis Court Synthetic Sports Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
ITF Rubber SPU Flooring Acrylic Tennis Court Floor With Cushion Rebounce Layer
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Value Of Rebound: | 88% |
| Slid Friction: | 76n |
Safe And Comfort Sport Flooring For Tennis Court Coating With ITf Certificate
| Materials: | SPU Acrylic |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Thickness: | 3-10mm |
ISO14001 Rubber Outdoor Basketball Court Flooring No Bubble
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
ITF Outdoor Tennis Court Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Rebound Value:: | 88 |
Green Tennis Court Acrylic Surface
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
Silicon Polyrethane Tennis Court Flooring Cushion Elastic
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
Cushion Effective Spu Synthetic Rubber Tennis Court Flooring Abrasion Resistant
| Material: | SPU Acrylic |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Thickness: | 3-10mm |

