All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ red polyurethane running track ] match 215 Products.
Blue Synthetic Tennis Court Acrylic Surface Wear Resistance
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
Rubber Synthetic Basketball Court Flooring IAAF Anti Slip
| Application:: | Sports Court, Playground, Sporting And Competion Field |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Safety Protection, Etc |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free |
Tennis Court Synthetic Sports Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
Green Tennis Court Acrylic Surface
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
Shock Absorption and Reduce the Injuries to Ankles,Joints and Ligaments SPU Basketball Court Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
30 Springback Value SPU Baskeball Court Flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Warranty: | 5years |
0.53 Sliding Friction Coefficient SPU Basketball Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Warranty: | 5years |
46 Hardness Silicon PU Basketball Court Flooring With Strong Abrashion Resistant and Skid Resistant
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |
CN-S01 Silicon PU Basketball Flooring and Strong Abration Resistant And Skid Resistant Top Layer
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |
CN-S02 Soft Rebound Basketball Court Flooring 73 Sliding Friction Waterproof
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |

