All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ polyurethane rubber jogging track ] match 33 Products.
9mm Anti Skiding PU Running Track Polyurethane Rubber Jogging Track Runway
| Color: | Red,green Yellow,and Blue |
|---|---|
| Shock Absorption Rate: | 38.9-40.1 |
| Tensile Strength: | 0.4-0.8 |
10mm Rubber Running Track Wear Resistance Color EPDM Surface
| Thickness:: | 10mm |
|---|---|
| Color::: | Customized |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Playground Rubber Running Track 13mm Thickness For Outdoor
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Playground Synthetic Jogging Track Environmental Friendly
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35.8% |
Sports Center RoHS Rubber Running Tracks , IAAF EPDM Jogging Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Full PUR Synthetic Running Track Outdoor EPDM Wet Pour Runway Flooring
| Function:: | Safety Protetion, Waterproof, Anti-slip, Decorative |
|---|---|
| Color:: | Red, Blue, Etc |
| Thickness:: | 13mm |
Sandwich Type Rubber Running Track Non Toxic Waterproof Soundproof
| Color: | Red |
|---|---|
| Application: | Gymnasiums,school Stadiums,track And Field Sports And Swimming Pool |
| Material: | Silicon Polyurea |
IAAF Synthetic Running Track
| Game:: | Athletic Running |
|---|---|
| Function:: | Safety Protetion, Anti-Static, Thermal Insulation |
| Color:: | Red, Blue, Etc. |
SBR Synthetic Rubber Running Track Environmental Friendly
| Game:: | Sports And Playround, Athletic Running |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
CE Polyurethane Running Track 13mm Synthetic Jogging Track Runway Flooring
| Game:: | Sports Flooring |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >40% |

