All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ polyurethane rubber jogging track ] match 33 Products.
13mm Rubber Running Track Outdoor Jogging Track Flooring Sandwich System
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Polyurethane Public Running Track 10mm Outdoor Jogging Track Runway
| Game:: | Polyurethane Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 5mm, 8mm, 10mm, 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >40% |
Anti Spike Colorful Jogging Track PU Running Track With Iaaf Certificate
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate,%: | 38.9-40.1 |
Polyurethane Permeable Athletic Jogging Rubber Running Track 13mm
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | 38.9%-40.1% |
Solvent Free Crumb Rubber Polyurethane Binder For EPDM Granules
| Product Name:: | PU Binder, PU Glue, PU Adhesive |
|---|---|
| Application:: | Running Track,Sports Flooring, Playground Flooring |
| Type:: | EPDM PU Binder, SBR PU Binder |
13mm Sandwich System Running Track EPDM Granule Broadcasting Surface
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Non Toxic Silicon Spraying Coating Soundproof Athletic Synthetic Track
| Color: | Red Or Green Or Blue |
|---|---|
| Material: | Silicon Polyurea |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
Soundproof PU Sports Flooring High Impact Absorption All Weather
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Wet Pour Crumb Rubber Polyurethane Binder Transparent EPDM Binder
| Product Name:: | PU Glue, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
|---|---|
| Application:: | Running Track Surfacing,Sports Flooring Coating, Playground Flooring |
| Type:: | One Component PU |
No Fading Race Track Flooring Environmental Protection
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Vertical Deformation:: | 1.48 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |

