All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ sport flooring epdm rubber granules ] match 187 Products.
Play Park Rubber Flooring Ozone Resistant Anti UV
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
Non Radiation Rubber EPDM Granules Indoor Gym Flooring Shock Absorbing
| Color: | Black With EPDM Granules |
|---|---|
| Feature: | Anti-vibration |
| Name: | Rubber Gym Mats |
Anti Noise Rubber Gym Mats Square Shape Anti Vibration
| Color: | Pink With Epdm Granules |
|---|---|
| Feature: | Anti-vibration |
| Name: | Rubber Gym Mats |
SCHOOL BACKYARD RUBBER FLOORING , YELLOW EPDM GRANULES FLOORING
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Safety Protection Comfortable Rubber EPDM Granule For Playground Iaaf Running Track
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.5% |
| The Springback Value: | 26mm |
IAAF Synthetic Rubber Running Track Anti Skidding PU Binder and EPDM Granules Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Liquid Crumb Rubber Polyurethane Binder EPDM Granules Playground Flooring
| Material Structure:: | 200kg/Barrel / 250kg/Barrel |
|---|---|
| The Springback Value:: | 26mm |
| Application:: | Commercial Residential Building |
Kids Playground Outdoor Playground Mats ISO14001 Non Toxic
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU:EPDM = 1kg:5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
10mm Rubber Running Track Wear Resistance Color EPDM Surface
| Thickness:: | 10mm |
|---|---|
| Color::: | Customized |
| Friction Factor:: | 0.56 |
EPDM UV Resistant Rubber Can Be Used In Playgrounds/Parks/Amusement Parks
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.5% |
| The Springback Value: | 26mm |

