All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ sport 50mm artificial grass ] match 21 Products.
Outdoor SPU Rubber Basketball Court Flooring No Pollution
| Color:: | Red, Blue, Grey, Yellow And Customized |
|---|---|
| Anti-slide Value(BPN 20ºC):: | 56 |
| Material:: | Silicon Polyurethane |
Soundproof SPU Flooring For Sandwich Running Track Flooring Material
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
Level1 Flame Retardant Spu Flooring Anti Slide For Basketball
| The Springback Value,%: | 29 |
|---|---|
| Sliding Friction Coeffient: | 0.52 |
| Hardness,20℃: | 45 |
Not Fade SPU Basketball Flooring Anti Skiding Durable 8mm
| Color: | Green,red,sapphire Blue,Gray |
|---|---|
| Vertical Deformation: | 1.0mm |
| Flame Retardant: | Level1 |
Waterproof Tennis Court Synthetic Flooring Environmental Friendly
| Game:: | Tennis Court |
|---|---|
| Thickness:: | 10mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Red No Peeling Silicone PU Tennis Court Flooring Soundproof
| Fire Resistance: | Level1 |
|---|---|
| Color: | Red |
| Function: | Waterproof,Soundproof,Anti-slide And UV Resistance |
Full Pur Self-Knot Spu Rubber Running Track From Professional Manufacturer
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Flame Retardancy: | I |
IAAF Running Track Installation Machinery , 22.5MPa Line Marking Machine
| Power:: | 2.2kw/3600rpm |
|---|---|
| Monotype HDNDA :: | G×100 |
| Reservoir Capacity :: | 16L |
School Environmental SPU Running Track / Runway Flooring
| Material: | SPU |
|---|---|
| Color: | Green/blue/red |
| Durable Years: | Over Ten Years |
Customized SPU Running Track Flooring for indoor outdoor
| Material: | SPU |
|---|---|
| Color: | Red/green/blue |
| Thickness: | 13mm |

