All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ self knot type running track ] match 11 Products.
Sandwich Self Knot Type Running Track For Any Form Of Athletics Training Venues
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/Green/Blue/yellow |
| Thickness: | 13mm |
High Performance Self Knot Rubber Running Track For Any Form Of Athletics Training Venues
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >38.9% |
SPU Self Knot High Wear Resistant Rubber Running Track Anti Spike
| Thickness: | 13 |
|---|---|
| Fire Resistance,level: | 1(Burn Spot Diamater<38mm) |
| Elongation At Break: | 130 |
13mm Sandwich Athletic Running Track Waterproof Soundproof Anti Slip
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
Sky Blue Color Wear Resistance Sandwich Running Track Athletics Running Track
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
13mm Sky Blue Color Sandwich Athletic Running Track Waterproof
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
13mm IAAF Synthetic Rubber Running Track Spaycoating Tartan Sandwich Type
| Application:: | Athletic Running Track, Jogging Track, Stadium, Gym, Sports And Playground, Etc |
|---|---|
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free, Synthetic Rubber Resilient |
| Function:: | Soundproof, Anti-Slip, Anti-Static, Thermal Insulation |
Self Knot Pattern SPU Runway Flooring Waterproof High Rebound Soundproof
| Color: | Red |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption,%: | 35.1 |
Soundproof Anti UV Synthetic Jogging Track Rubber Flooring Running Track
| Game:: | Athletic Running Track Flooring |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
13mm Iaaf Approved EPDM Rubber Granule Self Knot Mixed Type PU Runway Flooring
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Thickness: | 13mm |

