All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ athletic pu running track ] match 197 Products.
High Durability Smooth Athletic Rubber Running Track With Good Service
| Thickness: | 13mm |
|---|---|
| Fire Resistance: | Yes |
| Shock Absorption: | High |
International Standard PU Athletic Rubber Running Track 13mm
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Pattern: | EPDM Granule |
| Vertical Deformation: | >1.74 |
High UV Resistance PU Running Track Anti Spike
| Shock Absorption: | >35 |
|---|---|
| Pattern:: | Spraying Coating |
| Tensile Strength: | >0.8Mpa |
13mm Synthetic Athletic Rubber Running Track Material With PU Binder
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/blue |
| Thickness: | 13mm |
Outdoor Easy Cleaning And Waterproof PU Running Track With Good Service
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Pattern: | EPDM Granule |
| Vertical Deformation: | >1.74 |
UV Resistance Outdoor Athletic Full PU Running Track With Iaaf Certificate
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Benzene: | No Check Out |
Excellent Performance PU Running Track High Rebound Anti Slide
| Color: | Blue Or You Can Customize |
|---|---|
| Warranty: | 8-10years |
| Materials: | Silicon Polyurea |
IAAF School PU Running Track Anti Static Environmental Friendly Runway Flooring
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Environmental Friendly School IAAF Running Track Anti Static
| Anti-Slide Value: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12MPa |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Stadium Synthetic PU Running Track 0.4Mpa Wear Resistance With IAAF Certificate
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |

